تاریخ ثبت خبر: 1396/2/18

در این جلسه ابتدا دوشرکت تازه پذیرش شده به معرفی خود پرداختند. سپس در رابطه با برگزاری دوره­/کارگاه­های آموزشی فصلی در مرکز رشد، مواردی مطرح گردید. طبق آیین نامه مرکز رشد، فصلی یک دوره/کارگاه آموزشی به صورت رایگان برای واحدهای فناور برگزار شود. با توجه به اینکه بودجه مرکز رشد محدود و اولویت نیازهای واحدهای فناور با یکدیگر متفاوت است پیشنهاداتی به شرح زیر جهت برگزاری چنین دوره­هایی از طرف اعضای جلسه مطرح شد:

  1. بودجه دو فصل بهار و تابستان برای برگزاری یک دوره/کارگاه بسیار کاربردی و مفید و با کیفیت بالا اختصاص داده شود. بدین صورت که این دوره/کارگاه در هفته اخر فصل بهار و هفته اول فصل تابستان برگزار شود.
  2. بودجه اختصاص داده شده به هر فصل بین واحدهای فناور تقسیم ­گردد و هر کدام از واحدهای فناور بنا به نیازشان درخواست خود را جهت حضور در دوره/کارگاهی که توسط سازمان­های دیگر برکزار می­گردد، به معاونت فناوری اعلام نمایند. مرکز رشد پس از تأیید معاونت فناوری، واحد فناور را در آن دوره/کارگاه ثبت نام نماید. بدیهی است که در این مورد، مابه التفاوت هزینه به بدهی واحد فناور اضافه و طبق آیین نامه از اعتبار در نظر گرفته شده در بخش آموزش، کاسته خواهد شد.
  3. دوره/کارگاه در مرکز رشد برگزار شود و مابه التفاوت هزینه آن کارگاه و بودجه مرکز رشد، بین واحدهای فناور تقسیم و به بدهی آن­ها اضافه گردد.

با جمع بندی نظرات، با پیشنهاد دوم به دلیل داشتن معایبی از جمله حضور تنها یک فرد از هر واحد فناور در آن دوره/کارگاه و عدم ایجاد هم افزایی بین و احدهای فناور ، موافقت نشد. در نهایت مقرر گردید واحدهای فناور با همفکری یکدیگر حداکثر تا تاریخ 1396/01/19، چهار عنوان دوره/کارگاه آموزشی را برای چهار فصل تعیین و به واحد معاونت فناوری اعلام نمایند.

موضوع بعدی مطرح شده در این جلسه ، دستور جلسات انتقال تجربیات بود. همانطور که قبلا گفته شده بود، مرکز رشد ماهیانه یک جلسه انتقال تجربیات بین یک تا دو ساعت، با حضور تیم­های فناور زیر مجموعه مرکز رشد، برگزار می­نماید. مقرر گردیده بود که در هر جلسه، هر کدام از واحدهای فناور که در هر حوزه ­ای تجربه موفقی دارند در اختیار سایر واحدها قرار دهند. از اعضای حاضر در این جلسه، نیازها و توانمندی­های آنان پرسیده شد و مقرر گردید جناب آقای روح الامین، مدیر عامل شرکت فناوران سپهر ماهان در حوزه­ های مالیاتی و ارزش افزوده و حقوق و دستمزد، جناب آقای حسین نژاد، مدیر عامل شرکت ارجاوند سهند در حوزه برندسازی و یکی از اعضای شرکت فناوران صنعت برنا در حوزه بازاریابی و فروش تجربیات خود را در اختیار سایر واحدهای فناور قرار دهند.

با نظر اعضای جلسه، مقررگردید جلسه انتقال تجربیات بعدی قبل از ماه مبارک رمضان و با انتقال تجربیات جناب آقای روح الامین برگزار شود. برای برگزاری هر چه مفیدتر این جلسه، قرار شد در اسرع وقت واحدهای فناور سوالات خود را در حوزه­ های مالیاتی و ارزش افزوده و حقوق و دستمزد، به واحد معاونت فناوری اعلام نمایند و پس از جمع بندی، این سوالات برای آقای روح الامین ارسال گردد.

در رابطه با موضوعات کلی برای همه واحدهای فناور از قبیل قوانین مالیاتی و مواردی از این قبیل، مقرر گردید واحدهای فناوری که نیازشان مشابه است، درخواست مشاوره گروهی خود را به واحد معاونت فناوری ارسال نمایند.

در رابطه با تاریخ های مهم بحث­ های مالی از جمله تاریخ ثبت دفاتر مالیاتی، ثبت اظهارنامه و مواردی از این قبیل مقرر گردید مرکز رشد این موارد را جمع بندی و به صورت اینفو گرافیک در تابلو اعلانات اطلاع رسانی کند.

 

 

 

;

آدرس مرکز رشد رویش

تهران، خیابان انقلاب، چهار راه کالج، کوچه سعیدی، پلاک 5- کد پستی 1599616313
شماره تماس: 02188930150 شماره فکس: 02188930157
آدرس ایمیل: info@rooyesh.ir

موقعیت جغرافیایی

تماس با ما

برای ثبت تماس خود اطلاعات درخواست شده را وارد کنید.